Polskie kosmetyki od Apis Natural Cosmetics®!Czasu nie można zatrzymać, ale można spowolnić skutki jego upływu – to motto, które od przeszło 30 lat towarzyszy marce Apis Natural Cosmetics®. Od początku istnienia firmy produkty powstają w Polsce, w rodzinnej firmie z Bydgoszczy. Marka tworzy produkty profesjonalne, z których dziś korzysta większość renomowanych klinik i gabinetów kosmetologicznych w Polsce i za granicą. Portfolio firmy jest stale rozbudowywane o kolejne serie produktów do pielęgnacji domowej.

 

Od zawsze podstawowym założeniem marki było łączenie naturalnych składników z najnowszymi osiągnięciami różnych dziedzin naukowych - dermatologii, biotechnologii i kosmetologii. Dlatego produkty Apis bazują na najbardziej pożądanych składnikach aktywnych, które wpływają na rewitalizację skóry i jej odmłodzenie. Indywidualną receptą na sukces marki Apis było wykorzystanie maksymalnej koncentracji składników aktywnych, które mają naukowo potwierdzone działanie na skórę. Ideą, jaka przyświeca założycielce marki i jednocześnie jej głównej biotechnolog – Krystynie Arcabowicz, jest tworzenie receptur, które nie będą ulegały tylko tymczasowym modom, ale pozostawały z nami na dłużej.

W ich składzie znajdziemy m.in. kwas hialuronowy złożony z 4 molekuł o różnej masie cząsteczkowej, dzięki czemu może penetrować w głąb skóry dając najbardziej trwałe i wielopoziomowe nawilżenie naskórka. Poszczególne serie opierają się na działaniu bioaktywnych peptydów (acetylo 5-tetrapeptyd, dipetyd), tripetydu miedziowego-1 (Copper peptide GHK-Cu) czy platyny koloidalnej, którym zawdzięczają swoje silne właściwości odmładzające i naprawcze. Wykorzystanie potencjału kwasu kawowego zapobiega degradacji włókien kolagenu i elastyny, co pozwala cofać skutki fotostarzenia. Dodatek aminokwasów, krystalicznie czystej wody z Himalajów oraz Mont Blanc, wyciąg z bakterii lodowca Iodobacter, ekstrakty z mrożonego wina i śnieżnej algi to zaledwie część ekskluzywnych surowców pozyskiwanych z różnych zakątków świata, które regulują naturalne funkcje skóry, wspierają tworzenie NMF i stymulują powstawanie nowego kolagenu.

Najnowsze odkrycie w postaci komórek macierzystych z konopii Kannabia Sense PLF przywraca równowagę mikrobiomu, który stymuluje powstawanie neuroaktywnych postbiotyków zapewniając poprawę nastroju i generując pozytywne emocje (połączenie Mikrobiom  > Skóra > Mózg). Natomiast jedna z najbardziej odżywczo-regeneracyjnych linii - Ceramide Power zawiera dwa typy ceramidów – roślinne z chińskiej cytryny Yuzu oraz ceramidy typu 6-II zamkniętych w nowoczesnych nośnikach, które są identyczne z ceramidami występującymi w ludzkiej skórze. Formulacje są nasycone w koenzymy, witaminy, antyoksydanty, ekstrakty i oleje roślinne, które wspólnie wspierają proces uzyskania zdrowszej i młodszej skóry. Ponadto część produktów dedykowana jest dla wegetarian i wegan, a na ich opakowaniu znajduje się symbol organizacji certyfikującej Viva!

 

Przełomowym momentem w tworzeniu receptur było opracowanie bardzo zaawansowanej linii produktów Expert Med Care. Gotowe formuły można wykorzystać w pracy na najnowszych urządzeniach medyczno-kosmetycznych, które wykorzystują niskie temperatury, ultradźwięki, fale radiowe, światło laserowe, sprężony tlen czy mikronakłucia. Wykorzystanie tych metod zapewnia wnikanie preparatu w głąb skóry, gdzie może kompleksowo oddziaływać na jej najważniejsze funkcje. Linia obejmuje m.in. toniki do hydrabrazji, maski przewodzące o właściwościach nawilżająco-regenerujących, żel do kriolipolizy, maskę do laserowego peelingu węglowego oraz produkty stosowane przed i po inwazyjnych zabiegach.

Więcej na: https://apis-sklep.pl/