Rozwojowa Mama z tytułem Dziecięca Marka Roku!


Rozwojowa Mama to marka stworzona przez znaną niemal wszystkim świeżo upieczonym mamom, które korzystają z mediów społecznościowych, Marielle Tourel.

Na początku był instagramowy profil i porady, mające wypełnić lukę między informacjami na temat wychowania i rozwoju dziecka, jakie młodzi rodzice znajdują w Internecie, a opartymi na dowodach zaleceniami wiodących światowych organizacji naukowych i medycznych. Przygotowując się do roli mamy Marielle doszła do wniosku, że informacje dostępne dla rodziców mają niewielką wartość, są nieprecyzyjne i niezrozumiałe. Literatura naukowa oferuje z kolei jasne wnioski i proste zalecenia, jednak rodzice rzadko do niej docierają.

Koci  mini  Memory  mini  E-book POEpng

W książce „Twoje dziecko – mądre, zdolne, szczęśliwe”, która sprzedała się już w ponad 15 tysiącach egzemplarzy, Marielle Tourel prezentuje informacje i praktyczne wskazówki, sformułowane w oparciu o ponad 300 badań, dotyczące m.in. zapewnienia dziecku poczucia bezpieczeństwa, interakcji wspierających rozwój więzi i umiejętności językowych oraz stawiania granic; pisze o znaczeniu aktywności fizycznej; podpowiada, jak chwalić dziecko i wyjaśnia, dlaczego multimedia nie są w stanie zapewnić takich szans na rozwój, jakie daje wspierająca relacja z rodzicem lub opiekunem.

Rozwojowa Mama-079-Editjpg

W e-booku „Porozmawiajmy o emocjach” rodzice i opiekunowie znajdą natomiast obszerne informacje i narzędzia potrzebne do prowadzenia zrozumiałych dla dziecka rozmów o uczuciach: przyjazne definicje, oparte na dowodach zalecenia, przykłady i otwarte pytania zachęcające dziecko do krytycznego myślenia.

W ofercie marki są też 4 gry, stworzone na podstawie rekomendacji Harvard University Centre for the Developing Child z myślą o wspieraniu wszechstronnym wspieraniu rozwoju dziecka.

MEMORY O EMOCJACH to klasyczna gra służąca rozwijaniu pamięci i treningowi koncentracji. W wersji Rozwojowej Mamy uczy także rozpoznawania emocji, pomagając dziecku rozwijać świadomość i ekspresję emocjonalną. Grze towarzyszy mini e-book „Podstawy inteligencji emocjonalnej”.

WASZE HISTORIE to kolorowe, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach kości narracyjne. Zadaniem graczy jest wykorzystanie kombinacji ikon do opowiedzenia historii. Grze towarzyszy mini e-book „Magia opowieści”, opisujący kolejne etapy nabywania przez dziecko kompetencji narracyjnych i umiejętności opowiadania.

GRA PRZECIWIEŃSTW to zestaw gier karcianych, opartych o jeden z najczęściej wykorzystywanych w badaniach naukowych testów samokontroli u najmłodszych: w wersji podstawowej DZIEŃ-NOC przewiduje konieczność powiedzenia „dzień”, kiedy dziecko widzi kartę przedstawiającą księżyc, i „noc”, kiedy widzi kartę ze słońcem.

Zestaw gier ROZWOJOWY SORTEREK został opracowany na podstawie prawdopodobnie najczęściej przywoływanej w literaturze naukowej gry służącej doskonaleniu koncentracji uwagi u dzieci przedszkolnych, polegającej na sortowaniu kart według różnych, zmieniających się kryteriów.

„Grze przeciwieństw” i „Rozwojowemu sorterkowi” towarzyszy e-book „Gry i zabawy wspierające rozwój samoregulacji i funkcji wykonawczych”.

Wszystkie gry zostały zaprojektowane tak, by umożliwić modyfikację stopnia trudności: dostosowania go do umiejętności dziecka i stopniowego zwiększania wraz z osiąganiem postępów.

 LOGO RM granatpng

Książka, e-booki i gry są dostępne na stronie www.rozwojowamama.pl.